Tlačová správa, Dni dobrovoľníctva 2015

Dni dobrovoľníctva 2015

Tak, ako aj v predchádzajúcich rokoch slovenské organizácie počas celého septembra 2015 otvoria svoje dvere dobrovoľníkom a ľudom, ktorí by radi ochutnali dobrovoľníctvo po prvý krát.

BRATISLAVA. 30.7.2015. Národné dobrovoľnícke centrum CARDO v rámci mesiaca september po siedmy krát organizuje Dni dobrovoľníctva. Dni dobrovoľníctva ako udalosť bude prebiehať celý september, no prvé ponuky organizácii, ktoré ruky dobrovoľníkov počas mesiaca budú potrebovať sa začnú zverejňovať už v polovici augusta.

Nezáleží nám na tom, či ste už skúsený dobrovoľník alebo ste sa s dobrovoľníckou prácou ešte nestretli. Počas septembra sa môže zúčastniť podujatia s názvom Dni dobrovoľníctva každý. Táto udalosť ma za úlohu priblížiť dobrovoľníctva všetkým na Slovensku a s týmto účelom umožňuje množstvo aktivít, ktorých sa dobrovoľníci môžu záťastniť prostredníctvom organizácií pripravujúcich podujatia pre svojich návštevníkov.

Dni dobrovoľníctva sú jedným z najľahších spôsobov ako sa každý človek alebo aj firmy môžu zapojiť do práce v treťom sektore a zoznámiť sa tak s jednotlivými organizáciami a ich pôsobením. Prostredníctvom stránky www.dobrovolnictvo.sk  budú zverejňované podujatia, ktoré konkrétne organizácie pre dobrovoľníkov pripravujú. Podujatia sa začnú zverejňovať už v polovici augusta a ľudia ochotní darovať svoj čas sa budú môcť prihlásiť na podujatia, ktoré najviac vyhovujú ich kritériám.

Prihlasovanie je veľmi jednoduché. Stačí si vybrať želané podujatie podľa vlastného výberu, bezplatne sa zaregistrovať na stránke Národného dobrovoľníckeho centra a stlačiť možnosť PRIDAJ SA, ktorá bude pod každým podujatím. Dni dobrovoľníctva sa vzťahujú na celé územie Slovenska a vďaka širokému spektru rôznych podujatí veríme, že prilákajú veľký počet účastníkov z rôznych krajov a rôznych povolaní.

Národné dobrovoľnícke centrum CARDO pôsobí na Slovensku od roku 2004. CARDO je strešnou organizáciou pre viac ako 400 organizácií pracujúcich s dobrovoľníkmi po celom Slovensku. Hlavným cieľom CARDA je účinne prepájanie dobrovoľníkov, organizácií a firiem, ako aj prezentácia dobrovoľníctva tak na Slovensku, ako aj v zahraničí. Projekty ako Dni dobrovoľníctva či Oceňovanie dobrovoľníka roka pre túto organizáciu majú veľký význam najmä kvôli šíreniu myšlienky dobrovoľníctva. Všetky ďalšie informácie o organizácii môžete nájsť na stránke  www.dobrovolnictvo.sk alebo https://www.facebook.com/dobrovolnictvo.sk.

 

Kontakt osoba:

Bojan Petrič

bojan.p@dobrovolnictvo.sk

0918 987 479